Кафедра вогневої підготовки

001Начальник кафедри полковник Лупаленко Олег Володимирович

Рішенням командування Військової академії (м. Одеса) у листопаді 2016 року на базі кафедри бойового застосування озброєння та технічних засобів факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ було створено кафедру вогневої підготовки.

002Колектив кафедри очолює полковник Лупаленко Олег Володимирович. До складу кафедри входять досвідчені офіцери які отримали бойовий досвід в зоні проведення Антитерористичної операції та Операції Об'єднаних сил (18 офіцерів), на території інших держав (5 офіцерів) і мають практичний досвід проходження служби у підрозділах Десантно-штурмових військ, морської піхоти та Сухопутних військ Збройних Сил України.

За короткий термін робочою групою було розгорнуто всю необхідну навчально-матеріальну базу кафедри для продовження підготовки військових фахівців, розроблено робочі програми навчальних дисциплін кафедри, навчально-методичну документацію та організовано навчальний процес.

Для підготовки майбутніх офіцерів-десантників та військових розвідників в процесі вивчення навчальної дисципліни "Вогнева підготовка" передбачено виконання вправ стрільб зі стрілецької зброї з борту вертольотів та їх макетів, вивчення іноземних зразків стрілецької зброї та гранатометів.

З курсантами спеціалізації "Управління діями підрозділів морської піхоти" додатково проводяться стрільби зі стрілецької зброї по надводним цілям з борту кораблів.

Навчально-тренувальний комплекс кафедри очолює учасник бойових дій молодший лейтенант Сергій Василенко.

Дисципліни які вивчають на кафедрі:

003004На сьогодні кафедра входить до складу факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ і проводить підготовку за наступними навчальними дисциплінами:

-          Стрілецька зброя та вогнева підготовка;
-          Вогнева підготовка;
-          Озброєння бойових машин та вогнева підготовка.

Навчальна дисципліна "Стрілецька зброя та вогнева підготовка" є обов’язковою для курсантів всіх факультетів Військової академії.

Крім того, на кафедрі проводяться заняття з навчальної дисципліни "Вогнева підготовка" зі слухачами курсів підвищення кваліфікації за різними напрямами підготовки.

Щорічно, влітку, найбільш досвідчені викладачі кафедри вогневої підготовки проводять заняття з первинної військово-професійної підготовки з курсантами 1-го курсу.

Головні завдання кафедри:

005006- підготовка офіцера військового управління тактичного рівня, який знає як готувати озброєння бойових машин, стрілецьку зброю та гранатомети до бойового застосування, вміло та ефективно використовує їх в бою, грамотно керує вогнем підрозділів в бою; має навички в проведенні занять з вогневої підготовки з підлеглим особовим складом.

Структура кафедри:
- Науково-педагогічні працівники кафедри;
- Навчально-тренувальний комплекс;
- Стрілецький тир.

Робота кафедри :

- оволодіння новими зразками озброєння та військової техніки (БТР-4Е, БТР-3ДА), протитанковими ракетними комплексами 111-1 ("Стугна-П"), "Корсар", які надходять на озброєння підрозділів Збройних Сил України та організація їх вивчення з курсантами академії;
- організація та проведення практичних стрільб з новітніх зразків стрілецької зброї (штурмових гвинтівок Форт-221, Форт-224, Вулкан-М та пістолету Форт -14ТП);
007008- методична робота по впровадженню системи БАрС (Бойової Армійської Системи) в практичні заняття з вогневої підготовки;
- пошук нових способів та розробка обладнання для приведенні зброї до нормального бою;
- участь офіцерів кафедри у патріотичному вихованні цивільної молоді;
- популяризація серед курсантів участі в змаганнях зі стрілецького спорту та практичної стрільби, впровадження елементів практичної стрільби до навчального процесу;
- участь науково-педагогічних працівників кафедри (офіцерів) в проведення військового стажування курсантів та у навчаннях з бойовою стрільбою підрозділів Десантно-штурмових військ, морської піхоти та Сухопутних військ Збройних Сил України.

 

Електронна бібліотека
доступно з внутрішньої мережі


доступно з внутрішньої мережі

доступно з внутрішньої мережі